Lista prezentów ślubnych

Lista prezentów ślubnych

Prezenty ślubne

We współczesnym świecie wszystko staramy się uprościć, dostosowywać do naszych potrzeb. Tak też postąpiono z problemem prezentów ślubnych.

lista prezentów ślubnych

Dawniej wiele małżeństw, osób świeżo po ślubie narzekało na powtarzające się prezenty ślubne. Wówczas nie były jeszcze tak modne koperty, jak jest to w tej chwili, dlatego kupowano różnego rodzaju sprzęt AGD i RTV, wszystko to, co mogło się młodym na nowej drodze przydać. I tak dostawali oni po trzy miksery, dwie kuchenki mikrofalowe, itd.

Obecnie ci młodzi, którzy chcą utrzymać tą tradycję wręczania typowych prezentów często wspomagają się wcześniej przygotowaną listą. Spisują na niej to, co chcą dostać, co jest im potrzebne, a następnie taka lista jest puszczana w obieg. Goście mogą z niej wybrać to, co wręczą parze młodej, tym samym wykreślając pozycję po to, by nie powtórzyła się ona przy wręczaniu.

Oczywiście nikt nikogo nie przymusza do skorzystania z propozycji na liście. Zawsze można ofiarować kopertę z gotówką. Mało tego, młodzi obecnie idą o krok dalej tworząc cyfrowe listy prezentów, które są udostępniane gościom drogą elektroniczną, mailem lub są do wglądu na specjalnie utworzonej stronie internetowej młodych. Dzięki takiemu rozwiązaniu lista znacznie szybciej obiegnie gości i zyskają oni do niej lepszy dostęp. Młodzi tym samym nie będą musieli wydawać masy pieniędzy na paliwo, aby do wszystkich dotrzeć.

Comments are closed.